Vezë e pjekur në salcë domatesh

Përbërësit

250 gr domate (të qëruara)
4 vezë (të mëdha)
gjysmë qepë
borzilok
kripë
piper
vaj ulliri (ekstra i virgjër)

Përgatitja
1 Vendosni qepët e grira në një tigan të madh me dy lugë vaj. Trazojini dhe lërini të skuqen pak, shtoni domatet e grira dhe një degëz borzilok.

2 Gatuajini për 10 minuta në temperaturë të lartë në mënyrë që salca të trashet, pastaj shtoni kripë. Pasi salca të jetë gati, me ndihmën e një lugë, bëni 4 hapësira ku duhet të thyeni dhe hidhni vezët.

3 Gradualisht shtoni vezët dhe lërini të skuqen.

4 Shërbejeni me salcë domate dhe borzilok të freskët./shije

You might also like More from author