U martuan si burrë e grua, rimartohen si dy gra

Një çift i martuar 21 vteve më parë si burrë e grua ka vendosur që të përsërisë celebrimin por këtë herë me një ndryshim, si dy gra.

Denise Taylor dhe Kristiana, që më parë quhej Stephen, janë veshur këtë herë të dyja me vello.

Çifti nga Sittingbourne, Kent, janë martuar në vitin 1966 dhe ideja që të bënin përsëri martesën erdhi para pesë vitesh kur Kristiana vendosi se donte të jetonte si grua.

Denise fillimisht u trondit kur mori vesh lajmin por vendosën që të qëndronin së bashku ndërsa partneri i saj transformohej.

Djali i tyre 14 veç Stephen i shoqëroi ata drejt altarit të enjten në një hotel në Ospringe, Kent.

E gëzuar Kristiana, 49-vjeç, u shpreh: “Diçka që mund të na ndante në fakt na bashkoi.”

You might also like More from author