Racion i shijshëm me patate të reja

Tani filloi sezoni i patateve të reja, për shumicën perime e preferuar. Po ju propozojmë trukun e thjeshtë, i cili do të kënaq shijen tuaj.

Prandaj, gatuani këtë racion të thjeshtë shpejt dhe lehtë, por që shija të mos humbet, transmeton Telegrafi.

Patatet pastroni, pritni dhe fërgoni. Ndërkohë përgatitni një copë djathi “feta”, apo domate të zakonshme, arugula dhe pritni një kastravec.

Kur patatet të fërgohen qitni artikujt e përgatitur, erëzat bimore, rigonin, borzilokun, vajin e ullirit dhe sipër qitni djathin e grirë. Kënaquni me shijen e parezistueshme të pranverës!

You might also like More from author