Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me temperatura të larta, ndërkaq pritet të shfaqen re të pakta, erë e lehtë jugore dhe jugperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 12°C e deri më 20°C, kurse ajo ditore do të lëvizë nga 32°C e deri më 38°C. Në Shkup e rrethinë do të ketë mot të ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të jetë 18°C, kurse ajo ditore do të arrijë deri në 36°C.

You might also like More from author