Miratohet qeveria e re e Ramës, opozita mbledh 51 vota kundër

Është miratuar sot kabineti i qeverisë Rama 2.

Ditën e sotme në orën 7:00, Kuvendi ka miratuar me 78 vota “pro” dhe 51 vota “kundër”, qeverinë e re të Ramës.

Gjatë seancës u hodh për miratim programi qeverisës i kabinetit të dytë të Ramës.

Miratimi i qeverisë pritej të bëhej që dje, por pas shumë debatesh, fjalimesh të nxehta në Kuvend, u arrit që sot të votohej njëher e mirë qeveria e re. /albeu.com/

You might also like More from author