Kapet sasi e madhe droge në Durrës, 5 të arrestuar

Një sasi e madhe lënde narkotike është sekuestruar gjatë një aksioni anti-drogë në qytetin e Durrësit.

Mësohet se policia ka mundur të sekuestrojë 500 kilogramë kanabis sativa dhe ka arrestuar 5 persona ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

Të arrestuarit janë Adem Laze, Elisar Barashima, Mustafa Sala, Tanush Rica dhe Gjon Syziu.

Aksioni anti-drogë është zhvilluar në aksin Durrës – Shijak si dhe janë sekuestruar disa telefona dhe automjete.

Policia është duke vazhduar hetimet për të zbardhur plotësisht këtë rast të trafikut të drogës.

You might also like More from author