Browsing Category

Teknologji

Lansohet versioni i ri i Cortanas (Foto)

Në dhjetor të vitit të kaluar, Microsoft ka lansuar një përditësim të madh të Cortanas për pajisjet Android dhe iOS, i cili ka përfshirë një pamje krejtësisht të re. Tani, asistenti personal është bërë me një dizajn të riorganizuar për…

Samsung: Note 8 del me 23 gusht

Deri më sot ka qënë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është pasaardhësi i të pafatit Note 7, që Samsung-ut iu desh ta tërhiqte nga tregu pas problemeve me baterinë. Kompania…

Ky është çmimi që do ta ketë iPhone 8

iPhone 8 do të kushtojë rreth 1,000 dollarë – 100 dollarë më shumë sesa paraardhësi i tij iPhone 7 Plus, parashikojnë ekspertët. Sipas analistit të Apple, Rod Hall, çmimi mesatar i iPhone 8 do të rritet për 100 dollarë, duke kushtuar kështu…