Browsing Category

Kuzhina

Borania në mënyrë dalmatine

▪ 400 g borani ▪ 2 patate madhësie mesatare ▪ 3 thelpinj hudhre ▪ pak kripë dhe piper ▪ pak vaj ulliri Përgatitja: Patatet i pritni në katrorë dhe i zieni në temperaturë mesatare. Kur patatet të zbuten, në të njëjtën tenxhere shtoni…

Limonada nga skara

Përbërësit: ▪ 6 – 7 limonë ▪ 200 g sheqer ▪ 800 ml ujë ▪ 800 g akull Përgatitja: Ndani përgjysmë pesë deri në gjashtë limonë. Qitni në gjysmën e limonëve një shtresë të hollë sheqeri. Qiteni limonin në skarë ashtu që në grila të skarës të…

Byrek me mish dhe vezë të derdhura sipër

– 500 g kore të gatshme, – 650 g mish të bluar, – Një qepë, – 5 vezë, – 400 ml ajkë, – 500 ml ujë mineral, – Kripë, – Piper Përgatitja: 1. Në vaj të nxehtë fërgoni qepën e grirë imët dhe shtoni kripën dhe piperin. Pasi mëlmesa të lëshojë…

Lazanje me kungullesha dhe djathë

Përbërësit: – 600 g kungullesha – 50 g gjalpë – 1 lugë e vogël erëza, – Piper i bardhë, – 12 fletë lazanje – Kripë, – 100 g gorgonzolë, – 50 g mocarellë, – 15 g parmezan. Për salcë beshameli: – 50 g gjalpë, – 50 g miell gruri të bluar egër,…

Tiramisu me pjeshkë

▪ 1 pako biskota ▪ 3-4 pjeshkë ▪ 250 gr krem djathi ose salcë kosi ▪ 2 lugë gjelle mjaltë ▪ 50 gr çokollatë e shkrirë ▪ 1 filxhan çaji nescafe ▪ Vanilje Përgatitja: Fillimisht qërojmë dy pjeshkë dhe së bashku me një luge gjelle mjaltë i…

Akullore me lajthi

▪ 100 gr lajthi ▪ 170 gr sheqer ▪ 6 të verdha vezësh ▪ 3/4 litra qumësht ▪ 1 paketë vanilje Përgatitja Fillimisht pjekim lajthitë në furrën e ngrohtë për 15-20 minuta. Më pas i heqim, eliminojmë lëkurën e tyre dhe i grijmë imët. Ziejmë…

Djathanik i ëmbël

Përbërësit për brumë: ▪ 280 g miell ▪ 250 g margarinë ▪ 2 të verdhë të vezëve ▪ 7 lugë sheqer ▪ 1 lugë ajkë të thartë ▪ një qeskë pluhur për simite Përbërësit për fill: ▪ 1 kg djathë taze ▪ 1 qeskë sheqer vaniljeje ▪ sheqeri kristal shtohet…

Byreçka bifteku me kërpudha

Përbërësit: ▪ 450 gr mish viçi i grirë (pa dhjamë) ▪ 1/3 filxhan thërrime buke (të thatë) ▪ 1/4 filxhan qepë (të copëtuara) ▪ 1 vezë (e rrahur) ▪ 1 lugë çaji kripë ▪ 1/4 lugë çaji piper i zi ▪ 2 filxhanë lëng mish viçi ▪ 1 qepë (e madhe, e…

Byreçka bifteku me kërpudha

Lëngu i mishit është i mirë edhe pa kërpudha. Por kërpudha dhe qepa me lëng mishi në këtë recetë e bëjnë të mrekullueshme mbi purenë me patate ose mbi oriz. Përbërësit: ▪ 450 gr mish viçi i grirë (pa dhjamë) ▪ 1/3 filxhan thërrime buke (të…

Deserti më i shijshëm

Përbërësit: ▪ 300 g çokollatë për zierje, ▪ 5 vezë, ▪ 4 lugë sheqer, ▪ 400 ml ajkë të ëmbël, ▪ 1 lugë sheqer pluhur. Përgatitja: Shkrini në zjarr të lehtë 300 g çokollatë për zierje me 4 lugë sheqer. Në një enë për përzierje tundni 5 të…

Ka sarma edhe për verë

▪ një lakër ▪ 2 vezë ▪ gjysmë filxhani qumësht ▪ 2 filxhanë oriz të marinuar ▪ 500 g kërpudha ▪ 1 qepë ▪ 1 lugë rigon ▪ 1 lugë borzilok ▪ 1 karotë ▪ 1 kungulleshë ▪ kripë ▪ piper ▪ 250 g domate pa lëvore dhe pa fara ▪ 2 lugë lëng limoni ▪…

Koktej me shalqi

Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë. Përbërësit: ▪ Shalqi i prerë në copa ▪ 50 cl vodka ▪ 1 lugë sheqer pluhur ▪ Akull i grimcuar ▪ 1 copë shalqi për dekor Përgatitja: Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe…

Koktej me shalqi

Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë. Përbërësit: ▪ Shalqi i prerë në copa ▪ 50 cl vodka ▪ 1 lugë sheqer pluhur ▪ Akull i grimcuar ▪ 1 copë shalqi për dekor Përgatitja: Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe…

Recetë e plakave italiane: Kështu gatuhet pica

Për kafjall apo darkë – thjesht kurdo që ju pëlqen kuzhina italiane. Përbërësit: Për brumë: 1 kg miell, 3 qese tharmë të thatë; 3 lugë të vogla kripë, 2 lugë të vogla sheqer, 620 ml ujë të vakët. Për fill: keçap, proshutë, djathë të grirë…