Browsing Category

Lifestyle/Kuriozitete

I ka 90 vjet, por kërkon grua

“Kërkoj grua e cila nuk ka pension, të martohet me mua”. Vjekoslav Golub nga Koprivnica e Kroacisë e ka publikuar shpallje të pazakontë, ndërsa arsyeja pse dëshiron të martohet është shumë e dhimbshme. “Kërkoj një femër e cila nuk ka…

Oriz integral me lakërishtë dhe domate qershi

▪ 300 gr oriz integral ▪ 150 gr djathë Brie ose kaçkavall të butë ▪ 3 domate qershi ▪ gjethe borzilok ▪ 3 lugë vaj ulliri ekstra i virgjër ▪ pak lakërishtë (rukola, arugula) ▪ 1 karotë e prerë ▪ kripë dhe piper Përgatitja: Fillimisht lani…

Tavë me suxhuk dhe vezë

Përbërësit: ▪ 500 gram suxhuk, të prerë imët ▪ 1 qepë e grirë ▪ 1 spec i gjelbër ▪ 2 kërpudha të copëtuara ▪ 12 vezë ▪ 1 filxhan qumësht të bajameve ▪ 1 lugë kripë ▪ ½ lugë piper ▪ ¼ trumzë ▪ ¼ lugë rozmarinë ▪ Domate ose salcë domatesh për…