Rakiq: Rrënimi i murit paraqet dhunë

Kryetari i Mitrovicës veriore Goran Rakiq thotë se është e drejtë e administrimit lokal se çfarë do të ndërtojë në territorin që e drejton dhe shton se paralajmërimi i autoritetit qendror në Prishtinë për rrënimin e murit tejkalon kornizat…

Si u evitua lufta në Kosovë, sipas Vuçiqit

Sikur mos ta kishim tërhequr trenin dhe sikur të mos i lusnim serbët e veriut që të tërhiqeshim, do të kishim pasur konflikte dhe luftë, ka thënë kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, transmeton Koha.net. Duke treguar pse treni nga…

Hyka vendos për të ardhmen

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit Jahmir Hyka formalizon një lëvizje të bujshme në karrierën e tij duke u transferuar në kampionatin amerikan. Liga që në vitet e fundit ka tërhequr shumë yje të futbollit, mes të cilëve disa në…